| Autor |
No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
311_Vont
Officer

Příspěvků: 1968
Bydliště: Sokolov
Založen: 04.10.09 |
|
4. dubna 2026 to bude přesně 20 let, kdy pánové Ikar, Cibule, McMarty a Rampa položili základní kámen naší "dvojperutě", za což jim velice děkuji. Díky tomu jsme mohli poznat spoustu skvělých lidí a užít si nespočet hodin zábavy.
Proto si vás společně s 310_Frantou dovolujeme pozvat na "poslední" slet, který se bude konat:
1.5.2026 - 3.5.2026 na penzionu Kocanda
https://www.penzionkocanda.cz/
Ubytování je již zajištěno,
V ceně 1900 kč (na osobu) je hrazeno: přespání 2 noci + večeře z pátku na sobotu (18:00-19:00 hod.)
Důležité: oproti dřívějším dobám možnost platit kartou.
Hlaste se přes webové stránky 310/311 případné dotazy zodpoví
310_Franta +420 (603 833 147)
311_Vont +420 (774 274 208)
Přihlášení jsou:
310_Franta
311_Vont
Matylda + WAAF
311_Mart
310_Pip
310_BleskovejPodrs
310_McMarty
310_Ikar
310_Janor
310_Majkl 50/50
310_Cibule
311_Kerbi 50/50
311_Tank
310_Max + WAAF
311_Liboch
310_Majkl + WAAF + ACH/GS

...páteř snadno křupne, když se na ní dupne...
Něco dobrého jsem se ale přece naučil: NEUHNOUT A DRŽET KURZ (RH)
Upravil 311_Vont, 28/04/2026 22:51 |
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
Matylda
Pilot

Příspěvků: 578
Založen: 14.03.12 |
|
Hlásím sebe + wafku, takže jeden dvoujlůžák prosím.

... |
|
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
311_Mart
Pilot

Příspěvků: 1332
Bydliště: Hranice
Založen: 20.03.12 |
|
Letos asi sám, zbytek osádky se příliš netváří. Čili poloviční útrata a plná zábava 

Kde chybí výkon, pomůže odvaha. |
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
310_Pip
Pilot

Příspěvků: 1690
Bydliště: Pardubice
Založen: 27.01.10 |
|


Vous etes des femmes, des esclaves, des chiens. Je crache sur vous!
Hoka hey! |
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
310_BleskovejPodrs
Officer

Příspěvků: 6395
Bydliště: Praha
Založen: 25.05.06 |
|
Zapiste me taky, snad to zase vyjde 
 |
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
310_Janor
Pilot

Příspěvků: 468
Založen: 08.10.10 |
|
Hlásím účast! 
 |
|
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
310_Majkl
Pilot

Příspěvků: 627
Bydliště: Karlovy Vary
Založen: 28.06.09 |
|
Zatím 50 na 50. 2.5. mam závody, ale jestli budu letos závodit je prozatím nejisté.
 |
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
Matylda
Pilot

Příspěvků: 578
Založen: 14.03.12 |
|
Mimochodem, to s tím "posledním" sletem je doufám jen slovní hříčka.

... |
|
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
310_Cibule
Officer

Příspěvků: 1541
Bydliště: Praha
Založen: 05.04.06 |
|
|
Matylda napsal/a:
Mimochodem, to s tím "posledním" sletem je doufám jen slovní hříčka.
To je odkaz na stránky SVK a meziletkový sraz v Kostelci na Hané, který má už asi dvacetiletou tradici (na začátku se ale konaly i v jiných městech).
Někdy před deseti lety Clo-clo oznámil, že je to už tam už úplně naposled. A od té doby se všechny následující srazy v Kostelci nazývají "ten úplně poslední".
Byla doby, kdy se ta scházela tak stovka lidí z celé republiky a ze Slovenska. V posledních letech tak pět, šest.
 |
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
310_Max
Officer

Příspěvků: 574
Bydliště: Vysočina
Založen: 29.05.06 |
|
Zdar všichni!
Díky Vontíku za přidání a jen upřesňuji - budeme jednu noc (pá/so).
Brzy na viděnou

We fight to rebuild. |
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
311_Vont
Officer

Příspěvků: 1968
Bydliště: Sokolov
Založen: 04.10.09 |
|
Tak to vypadá, že drtivá většina bude na jednu noc  

...páteř snadno křupne, když se na ní dupne...
Něco dobrého jsem se ale přece naučil: NEUHNOUT A DRŽET KURZ (RH) |
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
311_Liboch
Officer

Příspěvků: 951
Bydliště: Neratovice
Založen: 17.05.06 |
|
Ahoj, hlásím se na pá-ne. Letos sólo. Takže jak psal Mart
 |
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
311_Vont
Officer

Příspěvků: 1968
Bydliště: Sokolov
Založen: 04.10.09 |
|
Ahoj Libochu píšu si 

...páteř snadno křupne, když se na ní dupne...
Něco dobrého jsem se ale přece naučil: NEUHNOUT A DRŽET KURZ (RH) |
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
310_Majkl
Pilot

Příspěvků: 627
Bydliště: Karlovy Vary
Založen: 28.06.09 |
|
Zdarec. Tak nakonec nejspíš dorazíme. 310_Majkl, WAAF a 310_Majkl jr. 
 |
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
310_Cibule
Officer

Příspěvků: 1541
Bydliště: Praha
Založen: 05.04.06 |
|
Dorazím v sobotu. Ikar s Martym asi taky.
 |
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
311_Mart
Pilot

Příspěvků: 1332
Bydliště: Hranice
Založen: 20.03.12 |
|
Pipe, bereš svůj bezedný filmový HDD? Případně noťas a HDMI na propoj s telkou?

Kde chybí výkon, pomůže odvaha. |
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
310_Janor
Pilot

Příspěvků: 468
Založen: 08.10.10 |
|
Kdyby nekdo potreboval vzit mam volne misto (2) z Plzne a zpet... 
 |
|
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
Algy
Pilot
Příspěvků: 92
Založen: 21.04.16 |
|
Kukulo mi stále sľubuje fotky a furt neposlal... chlapci bol nám s vami SUPER !!! Veľká VĎAKA !!!
...tak som skúsil aspoň nejaké...ale kvalita nič moc...
https://photos.app.goo.gl/EybRPa2PNMz5aAcK9
Ako som to videl ja :
Kukulo všetko dával na vacap či kerý bazmek...takže ja skoro žiadne fotky nemám, niečo poslal na maassenger, ale kvalita nula....a pritom sa chválil, že má aj fón. Neviem, čo je fón, ja mám normálny telefón. Stále vravel, že má aj fón, ale ani raz nepovedal, čo má okrem neho.
Ale bolo Super !!! už len prelet s Kukulom bol zážitok, stále sa niečo pýtal a keď pilotoval, pohybovali sme zväčša na naklonenej rovine.... Vo vysielačke sa nás nejaká teta stále pýtala kam ideme, a čo tam chceme a niekedy sme aj odpovedali.... V Šumperku sme pristáli v pohode a čakala nás takmer celá 310. a 311. squadrona. Pozreli sme si zámok vo Veľkých Losinách (to je tam , kde natáčali "Kladivo na čarodejnice" . Boli sme na obede....Kukulo zjedol viac, ako ja. Potom som volal riadiacemu lietania, lebo v Šumperku mali preteky plachtárov. Do 15:30 sme mohli štartovať, potom by nám uzavreli dráhy, kvôli návratu vetroňov. Takže sme vzlietali o 15:14. Let naspäť bol už bez častých otázok, ale sem tam sme zase boli na naklonenej rovine. V Dubnici sme si dali kávu aj s Kukulienkou a dvoma menšími Kukulinčatami a prišiel aj placek. Ale on si kávu nedal, lebo už mal predtým. Počas letu do Prievidze som sa cítil v kabíne opustený a smutne. A už som neletel na naklonenej rovine....
...a ako to videl Kukulo...:
Nemam fon, mam jablko! Aktualne nevim ako sa z toho daju dat foto do kompjutru ale zistim. Ja ze setci su na wocape.
Dobre bolo, ze Algy mi nechal knipel aj na mojej strane lietadla. On totiz nenecha vzdy knipel na mojej strane lietadla. Zato si ho necha vzdy na jeho strane lietadla. Nalepili sme nalepky na dve flase high quality and high octan slivovice. To sa musi nechat, ze skutocne dlho som mohol soferovat. Ta komunikacia s tetou a ujami bola taka.. zvlastna. Ani raz nepovedali Gergely. Ani stvorce nehovorili a numeriky. Rikove textury boli zase uzasne, najma repkove polia.Pocko neuveritelne vyborne, bez mracika. Algy sa sem tam mracil. Dohladnost v confe by sa dala vylepsit, najma rano ale aj tak zostavala dobra. Odfotili sme nasmu Frantovi Prerovske letisko. Ze sme ho fotili Frantovi sme sa dozvedeli neskor. Sumperske letisko malo naskladane vetrone ako na lietadlovej lodi. Velmi pekny pohlad. Pri pristani letel Algy krivo, sklzom. Takto uplne tlacil na setky strany az som si skoro dal nohu cez hlavu aby mal miesto. Takze to s tym krivym lietanim... no nevim no. Nasi hostitelia prisli tesne po pristati. Ikar, Cibule, McMarty a Rampa tam neboli. Vontik nas privital aj s Frantom, Martom, Kerbim, Janorom (s tym som sa zrazil ked sme leteli Jamamota - on mal lajtas a ja zero), Majklom, Matyldom, Pipom, Libochom. A este s troma manzelkami a jednym dietatom. Zabudol som stamperlik. Tak som na tom zamku jeden kupil a natahali sme do valcov high quality and high octan palivo. Niektori. Algy ne. Asi som na neho zabudol. Pokukali sme ten zamok a to kreslo s klincami pre carodejnice tam nechali filmari. Po prehliadke sme natankovali high quality and high octan palivo. Taky Algy len pod jazyk lebo potom lieta krivo. Vonku sme prebrali mnozstvo leteckych prihod. Mal priletiet aj Joe na Tiger Moth replike. To je ten srdciar Joe co sa venuje historii ceskoslovenskych letcov a v piatok tusim bol zaletiet nad rodisko Fursta - Firta lebo mal nejake vyrocie. Ale potom sa mu pokazilo lietadlo a nemohol priletiet. Isli okolo take mlade baby v nejakych optiahnutych onychci a sposobili trocha chaosu, rozcarovania a vobec. Svorne sme potom docestovali k nejakej hospode ci co. Algy nedojedol syr ale nespytal sa ma ci chcem. Bol by som mu pomohol, ako kamaratovi. Alebo by mi to bolo blbe. High quality and low octan pivko bolo super. Pretoze tam bol ALgy, oslovil som nasich kamaratov ze ci by teda predbezne prisli v sektembri 2027 na Slovensko. Ano. Pretoze to pocul Algy, je to predbezne zavazne. Na letisku sme dali high quality and high octan palivo, pofotili sa do jablka a inych droidov a Odfrcali sme hentym smerom. Niekto sa pohral s confom lebo to viac hadzalo a bolo asi aj dalej vidno. Frantovi sme znova odfotili Prerovske letisko.V sluchatkach niekto nahlasil ze niekde hori. Algy tiez chcel nieco nahlasit. Mna. Tak som bol ticho. Mozno trochu nakrivo. Algy sa nahlasil Slavnici. Oplatky Miro Maťa 602. A ten na druhej strane kabla ze "Dávaj". Mne to bolo chalani take smiesne to "Dávaj". ALe nehovoril som nic, aby ma Algy nenahlasil. Jako z Algyho by bol uber palubny pilot. Tak s tym svihol o letiskovu vegetaciu ze som obuchal jablko pocas natacania pristatia o trubky kokpitu. Ale jablko ma stabilizator a tak mi to nikto neuveri. Tam som odfotil Placeka ako foti mna. Marzena, moja manzelka, priviezla dve deti. Oni vsetci sedeli v chladku a ja som musel byt s detmi na slnku. Keby aspon chodime obzerat lietadla v muzeu. Ale oni lozili po protilietadlovej jasterici vedla Su-22. Zvesiac ruky a gulajuc ocami vsak neboli detmi moje protestne signaly zachytene. A tuto by som aj skoncil lebo rano idem do roboty.
PS: dakujem Algymu. Aj moja manzelka dakuje Algymu ze nemusi chodit s detmi po slnku. Bol to high quality and high octan zazitok.
Letka_13/Algy
Upravil Algy, 18/05/2026 23:27 |
|
|
| Autor |
RE: No. 310 & 311 Czechoslovak (Virtual) Squadron RAF - po dvaceti letech |
Matylda
Pilot

Příspěvků: 578
Založen: 14.03.12 |
|
Předčítal jsem to doma, posmáli jsme se oba vydatně. I my si to užili a přílet letky SK bylo vzácné zpestření. Na SK sraz se těším už teď a doufám, že to klapne. 
Edit:
Bájdvej, přerovské letiště byla má destinace povinné základní gumárny, takže děkuji i já za foto z výšky. Nezapomenutelné oktanové zážitky migin za barákem roty, ale i oktanové dýchánky u psovodů na izolované části na druhém konci letiště s vypěstovaným doživotním odporem ke koskeknkorvě, a následné noční šněrovací cesty v předklonu na barák zkratkou přes dráhu. Joj, to byly časy...

...
Upravil Matylda, 15/06/2026 11:07 |
|
|